PC0200WJ25238BJ1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
PC0200WJ25238BJ1
Description:
CAP CER 2500PF 14KV DISK
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) 1.969" (50.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 14000V (14kV)
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 7.874" Dia (200.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Ratings -
Series P
Package / Case Disk, Metal Fitting - Threaded
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 2500 pF