PC087-H25D-D120
Panduit Corp
Product No:
PC087-H25D-D120
Manufacturer:
Panduit Corp
Description:
CBL CLAMP P-TYPE BLACK PUSH IN
User Guide
Color Black
Panel Hole Size 0.275" ~ 0.288" (6.99mm ~ 7.32mm)
Material Polyamide (PA12), Nylon 12
Mounting Type Push In
Material Flammability Rating -
Product Status Obsolete
Type Attributes -
Screw Size -
Series Pan-Clamp™
Type Clamp, P-Type
Panel Thickness 0.055" ~ 0.140" (1.40mm ~ 3.56mm)
Length -
Mfr Panduit Corp
Height 1.070" (27.18mm)
Features Weather Resistant
Bundle Center to Mounting Center 0.894" (22.70mm)
Package Bulk
Width 0.618" (15.70mm)
Material Thickness -
Adhesive -
Opening Size 0.870" (22.10mm)