Home / Pads, Sheets / PC96-150-150-0.25
minImg
PC96-150-150-0.25
t-Global Technology
Product No:
PC96-150-150-0.25
Manufacturer:
t-Global Technology
Description:
THERM PAD 150MMX150MM WHT
User Guide
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F ~ 85°F (20°C ~ 30°C)
Shape Square
Digi-Key Storage -
Thermal Resistivity -
Color White
Backing, Carrier -
Outline 150.00mm x 150.00mm
Material Non-Silicone
Thermal Conductivity 2.5W/m-K
Product Status Obsolete
Thickness 0.0100" (0.254mm)