Home / Pads, Sheets / PC96-288-192-1.0
minImg
PC96-288-192-1.0
t-Global Technology
Product No:
PC96-288-192-1.0
Manufacturer:
t-Global Technology
Description:
THERM PAD 288MMX192MM
User Guide
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature -
Shape Rectangular
Thermal Resistivity -
Color -
Backing, Carrier -
Outline 288.00mm x 192.00mm
Material Non-Silicone
Thermal Conductivity 2.5W/m-K
Product Status Obsolete
Thickness 0.0390" (0.991mm)