PCAN0805K7R50FST5
Vishay Dale Thin Film
Product No:
PCAN0805K7R50FST5
Manufacturer:
Vishay Dale Thin Film
Package:
0805
Description:
RES SMD 7.5 OHM 1% 1W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.018" (0.46mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 7.5 Ohms
Series PCAN
Power (Watts) 1W