PCF14JT8K20
Stackpole Electronics Inc
Product No:
PCF14JT8K20
Description:
RES 8.2K OHM 5% 1/4W PANASERT
In Stock : 5384
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)
Temperature Coefficient 0/ -400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Panasert
Resistance 8.2 kOhms
Series CF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W