PCF1CT631R330K
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
PCF1CT631R330K
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Ceramic
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.650" L (5.50mm x 16.50mm)
Temperature Coefficient -600/ -1500ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 33 Ohms
Series PCF
Power (Watts) 1W