PCF2CT631R120K
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
PCF2CT631R120K
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Ceramic
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.276" Dia x 0.748" L (7.00mm x 19.00mm)
Temperature Coefficient -600/ -1500ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 12 Ohms
Series PCF
Power (Watts) 2W