PCMB053T-1R5MS
Susumu
Product No:
PCMB053T-1R5MS
Manufacturer:
Susumu
Description:
FIXED IND 1.5UH 6A 20 MOHM SMD
In Stock : 1696
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 10A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.191" L x 0.185" W (4.85mm x 4.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 20mOhm Max
Inductance 1.5 µH