PCMC063T-4R7MN
Susumu
Product No:
PCMC063T-4R7MN
Manufacturer:
Susumu
Description:
FIXED IND 4.7UH 5.5A 40 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 10A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 40mOhm Max
Inductance 4.7 µH