PCT47/4CM
Nemco
Product No:
PCT47/4CM
Description:
CAP TANT 47UF 20% 4V 2312
In Stock : 630
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Type Molded
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Mfr Nemco
Capacitance 47 µF