PD0070WJ25136BJ1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
PD0070WJ25136BJ1
Description:
CAP CER 250PF 14KV R85 DISK
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) 1.417" (36.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 14000V (14kV)
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 2.756" Dia (70.00mm)
Temperature Coefficient R85
Capacitance 250 pF