PD105R-333K
API Delevan Inc.
Product No:
PD105R-333K
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 33UH 1.65A 125MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.65A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.65 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.386" L x 0.346" W (9.80mm x 8.79mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 125mOhm Max
Inductance 33 µH