PD43R-473K
API Delevan Inc.
Product No:
PD43R-473K
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 47UH 440MA 844MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 440mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 440 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.165" L x 0.153" W (4.19mm x 3.89mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 844mOhm Max
Inductance 47 µH