PD54R-473K
API Delevan Inc.
Product No:
PD54R-473K
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 47UH 720MA 370MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 720mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 720 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.224" L x 0.201" W (5.70mm x 5.11mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 370mOhm Max
Inductance 47 µH