PDRB-45-12
CUI Inc.
Product No:
PDRB-45-12
Manufacturer:
CUI Inc.
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V 48W
In Stock : 56
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
DC Voltage - Input (Max) 370V
Product Status Active
Current - Output (Max) 4A
AC Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
DC Voltage - Input (Min) 127V
Efficiency 87%
Mfr CUI Inc.
Features Adjustable Output, IP20, Universal Input
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (With Derating)
Input Type AC or DC
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB Scheme, EN, IEC, SIQ, TUV
Voltage - Output 1 12V
Size / Dimension 4.04" L x 1.36" W x 4.96" H (102.5mm x 34.5mm x 126.0mm)
Number of Outputs 1
Series PDRB-45 (45W)
Power (Watts) 48W