PE0100BJ12136BG1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
PE0100BJ12136BG1
Description:
CAP CER 120PF 15KV R16 DISK
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 15000V (15kV)
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 3.937" Dia (100.00mm)
Temperature Coefficient R16
Product Status Active
Ratings -
Series P
Package / Case Disk, Metal Fitting - Threaded
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 120 pF