PE0140WF30233BJ1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
PE0140WF30233BJ1
Description:
CAP CER 3000PF 12KV R85 DISK
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 12000V (12kV)
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 5.512" Dia (140.00mm)
Temperature Coefficient R85
Product Status Active
Ratings -
Series P
Package / Case Disk, Metal Fitting - Threaded
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 3000 pF