PF0580.393NLT
Pulse Electronics
Product No:
PF0580.393NLT
Description:
FIXED IND 39UH 550MA 490MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 550mA
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.137" (3.48mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 550 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.185" L x 0.165" W (4.70mm x 4.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 490mOhm Max
Inductance 39 µH