PF2472-13RF1
Riedon
Product No:
PF2472-13RF1
Manufacturer:
Riedon
Package:
TO-247
Description:
RES 13 OHM 1% 100W TO247
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.787" (20.00mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.630" L x 0.189" W (16.00mm x 4.80mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-247
Resistance 13 Ohms
Series PF2470
Power (Watts) 100W