PFC10-2K4F1
Riedon
Product No:
PFC10-2K4F1
Manufacturer:
Riedon
Package:
PFC10
Description:
RES SMD 2.4K OHM 1% 25W PFC10
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.472" L x 0.323" W (12.00mm x 8.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package PFC10
Resistance 2.4 kOhms
Series PFC
Power (Watts) 25W