Home / AC DC Converters / PFE1500-12NAS412
minImg
PFE1500-12NAS412
Bel Power Solutions
Product No:
PFE1500-12NAS412
Manufacturer:
Bel Power Solutions
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 1500W
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 45°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Rack Mount
Size / Dimension 12.66" L x 2.15" W x 1.57" H (321.5mm x 54.5mm x 40.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 125 A
Series PFE1500 (1500W)
Power (Watts) 1500W
Type Front End
Efficiency 94%
Mfr Bel Power Solutions
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 180 ~ 350 VDC