PG0063.332NLT
Pulse Electronics
Product No:
PG0063.332NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 3.3UH 2A 65 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) 2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.244" L x 0.244" W (6.20mm x 6.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 65mOhm Max
Inductance 3.3 µH