PG0255.201NLT
Pulse Electronics
Product No:
PG0255.201NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 200NH 30A 0.55MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 30A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 30 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.453" L x 0.406" W (11.50mm x 10.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 0.55mOhm Max
Inductance 200 nH