PG10-K20-HHE4
NMB Technologies Corporation
Product No:
PG10-K20-HHE4
Description:
SM 10MM DIAMETER PM STEP MOTOR 1
User Guide
Operating Temperature -
Diameter - Shaft 0.079" (2.00mm)
Rotor Inertia -
Termination Style Through Hole
Approval Agency -
Voltage - Rated 5VDC
Coil Resistance 21.5 Ohms
Size / Dimension Round - 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Mounting Hole Spacing -
Length - Shaft and Bearing 0.287" (7.30mm)