PH300F110-15
TDK-Lambda Americas Inc
Product No:
PH300F110-15
Description:
DC DC CONVERTER 15V 300W
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 185V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 5.75" L x 3.39" W x 0.50" H (146.0mm x 86.0mm x 12.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 20A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 82V
Control Features Enable, Active Low
Series PH-F (300W)
Power (Watts) 300 W