PHG.0B.307.CLLD42
LEMO
Product No:
PHG.0B.307.CLLD42
Description:
CONN RCPT FMALE 7P GOLD SLDR CUP
User Guide
Cable Opening 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 59.0µin (1.50µm)
Current Rating (Amps) 2.5A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 307
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C