PHG.0K.303.KLMC50Z
LEMO
Product No:
PHG.0K.303.KLMC50Z
Description:
LKR KEYG 3C BLK CHR 5.0MM C BR
User Guide
Cable Opening 0.181" ~ 0.197" (4.60mm ~ 5.00mm)
Backshell Material, Plating Brass, Black Chrome
Current Rating (Amps) 8A
Product Status Active
Shell Finish Black Chrome
Shell Size - Insert 303
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C