PHG.0K.305.CYPC45Z
LEMO
Product No:
PHG.0K.305.CYPC45Z
Description:
LKR KEYG 5C CHR 4.5MM C BR
User Guide
Cable Opening 0.161" ~ 0.177" (4.10mm ~ 4.50mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Current Rating (Amps) 6.5A
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 305
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C