PHG.1K.302.CLLK80Z
LEMO
Product No:
PHG.1K.302.CLLK80Z
Description:
LKR KEYG 2C CHR 8.0MM K BR
User Guide
Cable Opening 0.299" ~ 0.315" (7.60mm ~ 8.00mm)
Current Rating (Amps) 15A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 302
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C