PHG.1K.302.CYMC65Z
LEMO
Product No:
PHG.1K.302.CYMC65Z
Description:
LKR KEYG 2C CHR 6.5MM C BR
User Guide
Cable Opening 0.240" ~ 0.256" (6.10mm ~ 6.50mm)
Current Rating (Amps) 15A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 302
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C