PHG.1K.305.CYMK70
LEMO
Product No:
PHG.1K.305.CYMK70
Description:
LKR KEYG 5C CHR 7.0MM K
User Guide
Cable Opening 0.260" ~ 0.276" (6.60mm ~ 7.00mm)
Current Rating (Amps) 9A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 305
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C