PHG.1K.307.CYMC55Z
LEMO
Product No:
PHG.1K.307.CYMC55Z
Description:
LKR KEYG 7C CHR 5.5MM C BR
User Guide
Cable Opening 0.201" ~ 0.217" (5.10mm ~ 5.50mm)
Current Rating (Amps) 7A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 307
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C