PHG.1K.308.CLLC50
LEMO
Product No:
PHG.1K.308.CLLC50
Description:
PKR KEY 8C CHR 5.0MM C
User Guide
Cable Opening 0.181" ~ 0.197" (4.60mm ~ 5.00mm)
Current Rating (Amps) 5A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 308
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C