PHG.2B.306.CLLD99Z
LEMO
Product No:
PHG.2B.306.CLLD99Z
Description:
LBR KEYG 6C CHR 9.9MM D BR
User Guide
Cable Opening 0.362" ~ 0.390" (9.20mm ~ 9.90mm)
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 5.90µin (0.150µm)
Current Rating (Amps) 12A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 306
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C