PHG.2B.310.CLLD92
LEMO
Product No:
PHG.2B.310.CLLD92
Description:
CONN RCPT FMALE 10P SOLDER CUP
User Guide
Cable Opening 0.323" ~ 0.362" (8.20mm ~ 9.20mm)
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 59.0µin (1.50µm)
Current Rating (Amps) 8A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 310
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C