PHG.2B.326.CLLD99
LEMO
Product No:
PHG.2B.326.CLLD99
Description:
CONN RCPT FMALE 26P SOLDER CUP
User Guide
Cable Opening 0.362" ~ 0.390" (9.20mm ~ 9.90mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 59.0µin (1.50µm)
Current Rating (Amps) 2A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 326
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C