PHG.4B.310.CYPM82
LEMO
Product No:
PHG.4B.310.CYPM82
Description:
LBR KEYG 10C CHR 8.2MM M
User Guide
Cable Opening 0.283" ~ 0.323" (7.20mm ~ 8.20mm)
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 5.90µin (0.150µm)
Current Rating (Amps) 17A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 310
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C