PHP00805H3831BBT1
Vishay Dale Thin Film
Product No:
PHP00805H3831BBT1
Description:
RES SMD 3.83K OHM 0.1% 5/8W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 3.83 kOhms
Power (Watts) 0.63W, 5/8W