PHP02512E1001BST5
Vishay Dale Thin Film
Product No:
PHP02512E1001BST5
Manufacturer:
Vishay Dale Thin Film
Package:
2512
Description:
RES SMD 1K OHM 0.1% 2.5W 2512
In Stock : 166
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.259" L x 0.124" W (6.58mm x 3.15mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 1 kOhms
Power (Watts) 2.5W