PHP02512E49R9BST5
Vishay Dale Thin Film
Product No:
PHP02512E49R9BST5
Manufacturer:
Vishay Dale Thin Film
Package:
2512
Description:
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 2.5W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.259" L x 0.124" W (6.58mm x 3.15mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 49.9 Ohms
Power (Watts) 2.5W