PHPA1206E1000BST1
Vishay Dale Thin Film
Product No:
PHPA1206E1000BST1
Manufacturer:
Vishay Dale Thin Film
Package:
1206
Description:
THIN FILM RES SMD 100 OHM 0.1% 1
In Stock : 1000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.51mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 100 Ohms
Series PHPA
Power (Watts) 1W