PHPA2512E75R0BST1
Vishay Dale Thin Film
Product No:
PHPA2512E75R0BST1
Package:
2512
Description:
THIN FILM RES SMD 75 OHM 0.1% 2.
In Stock : 125
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.51mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.259" L x 0.124" W (6.58mm x 3.15mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 75 Ohms
Series PHPA
Power (Watts) 2.5W