PIC10F322-I/OT
Microchip Technology
Product No:
PIC10F322-I/OT
Package:
SOT-23-6
Description:
IC MCU 8BIT 896B FLASH SOT23-6
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 16MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 64 x 8
Number of I/O 3
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-6
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PIC® 10F
Package / Case SOT-23-6
Connectivity -
Program Memory Size 896B (512 x 14)
Data Converters A/D 3x8b
Package Bulk
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.3V ~ 5.5V