PIC10LF320-I/P
Microchip Technology
Product No:
PIC10LF320-I/P
Package:
8-PDIP
Description:
IC MCU 8BIT 448B FLASH 8DIP
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 16MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 64 x 8
Number of I/O 3
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package 8-PDIP
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PIC® 10F
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Connectivity -
Program Memory Size 448B (256 x 14)
Data Converters A/D 3x8b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V