PIC12F1571-I/MF
Microchip Technology
Product No:
PIC12F1571-I/MF
Package:
8-DFN (3x3)
Description:
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8DFN
In Stock : 1801
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 128 x 8
Number of I/O 6
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 8-DFN (3x3)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PIC® 12F
Package / Case 8-VDFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity -
Program Memory Size 1.75KB (1K x 14)
Data Converters A/D 4x10b; D/A 1x5b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.3V ~ 5.5V