Home / Microcontrollers / PIC18LF45K22-E/MV
minImg
PIC18LF45K22-E/MV
Microchip Technology
Product No:
PIC18LF45K22-E/MV
Package:
40-UQFN (5x5)
Description:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40UQFN
User Guide
DigiKey Programmable Verified
Core Processor PIC
Speed 48MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 1.5K x 8
Number of I/O 35
Peripherals Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 40-UQFN (5x5)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 256 x 8
Series PIC® XLP™ 18K
Package / Case 40-UFQFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 32KB (16K x 16)
Data Converters A/D 30x10b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V