Home / Microcontrollers / PIC24F32KA304-E/MV
minImg
PIC24F32KA304-E/MV
Microchip Technology
Product No:
PIC24F32KA304-E/MV
Package:
48-UQFN (6x6)
Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48UQFN
Core Processor PIC
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 2K x 8
Number of I/O 39
Peripherals Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 48-UQFN (6x6)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 512 x 8
Series PIC® XLP™ 24F
Package / Case 48-UFQFN Exposed Pad
Program Memory Size 32KB (11K x 24)
Data Converters A/D 16x12b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V