PIM3R3M1004A1
Meritek
Product No:
PIM3R3M1004A1
Manufacturer:
Meritek
Description:
MOLDED IND 3.3 UH M 11A 1004
In Stock : 1000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 100
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 20A
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)
Tolerance ±20%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Product Status Active
Ratings -
DC Resistance (DCR) 11.8mOhm Max
Series PIM-1004A1
Type Molded
Frequency - Self Resonant 100kHz