PIM4R7M1004MA1
Meritek
Product No:
PIM4R7M1004MA1
Manufacturer:
Meritek
Description:
MOLDED IND 4.7 UH M 10A 1004 AEC
In Stock : 1000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 100
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 17A
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)
Tolerance ±20%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 15.5mOhm Max
Series PIM-1004MA1
Type Molded
Frequency - Self Resonant 100kHz